Młody jęczmień to liść młodej rośliny jęczmienia, który zawiera chlorofil, witaminy, minerały oraz przeciwutleniacze.
Preparaty z młodego jęczmienia są produkowane z liści i nie zawierają ziaren, dlatego też nie zawierają glutenu.
Co to jest sok z młodego jęczmienia?
W wielu przypadkach młody jęczmień jest spożywany w postaci soku. Sok z młodego jęczmienia jest popularnym produktem, którego picie daje wiele korzyści dla naszego organizmu. Sok jest często stosowany podczas kuracji oczyszczania organizmu z toksyn.
Kiedy sięgnąć po młody jęczmień?
Młody jęczmień można spożywać zawsze. Jest on ceniony ze względu na swoje wartości odżywcze i prozdrowotne.
Zwolennicy młodego jęczmienia zaznaczają, że jego spożywanie jest zalecane dla osób cierpiących na cukrzycę, wady serca, nadciśnienie, wysoki cholesterol, bezsenność, stany zapalne.
Dodatkowo młody jęczmień pomaga w utracie wagi, spowalnia proces starzenia, stymuluje procesy trawienne, podwyższa odporność organizmu i nawet zapobiega rakowi.
Prozdrowotne działanie młodego jęczmienia
Badania udowodniły, że stosowanie diety bogatej w młody jęczmień może szczególnie pomóc w przypadkach:
Fibromialgia – Badania z 2001 roku opubliowane w BMC Complementary and Alternative Medicine wskazują, że dieta wegetariańska zawierająca owoce, sałatki, sok z marchwii, warzywa korzenne, produkty pełnozbożowe, orzechy, nasiona oraz młody jęczmień pomagają w zwalczaniu objawów fibromialogii. Badania przeprowadzono na 26 osobach, które stosowały powyższą dietę przez 2 miesiące. Naukowcy odkryli, że zastosowana dieta pomogła w zwalczeniu objawów choroby oraz zredukowała ból.
Wysoki cholesterol – W najnowszych badaniach (opublikowanych w Journal of Chiropractic Medicine w 2008 r.) naukowcy odkryli, że stosowanie diety bogatej w młody jęczmień pomaga zredukować poziom cholesterolu. W badaniu uczestniczyło 28 osób, których dieta opierała się na owocach, warzywach oraz suplementach zawierających młody jęczmień. Przed końcem 21 dnia eksperymentu poziom złego cholesterolu (LDL) uczestników znacząco spadł.
Wartości odżywcze – W 1940 roku ostatecznie zaakceptowano, że witaminy, minerały oraz proteiny są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sok z młodego jęczmienia zawiara beta-caroten, witaminy B1, B2, B6, B12, kwas pantenowy oraz kwas foliowy. Minerały występujące w tym produkcie to: potas, wapń, żelazo, fosfor oraz magnez. Młody jęczmień zawiera chlorofil, aminokwasy, białka, enzymy.
Przeciwutleniacz – Przeciwutleniacze wpływają na procesy starzenia organizmu, spowalniają je oraz zapobiegają rozwojowi chorób cywilizacyjnych.
Liść młodego jęczmienia ma zdolności zwalczania wolnych rodników. Młody jęcznień to również silny anty-utleniacz, który jeszcze skuteczniej od witaminy E i Beta-karotenu chroni nas przed rakotwórczymi substancjami występującymi w naszym środowisku, przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, przed promieniami Roentgena.
Dawkowanie i użycie
Młody jęczmień jest dostępny jako w postaci proszku i tabletek. Najlepsze rezultaty osiąga się zażywajć go na pusty żołądek, 30 minut przed lub dwie godziny po posiłku.
Działania uboczne
Młody jęczmień jest produktem naturalnym, którego zspozywania nie przynosi żadnych poważnych skutków ubocznych.
Ze względu na silne działanie dotoksykacyjne zaleca się, aby na początku spożywać młody jęczmień w małych ilościach i stopniowo zwiększać jego dawkę.
W przypadku nadmiernego spożycia mogą wystąpić bóle głowy, zmęczenie, wzdęcia. Objawy te powinny ustąpić w ciągu 24 godzin, a u większości ludzi nie występują wcale.
Upewnij się, że w trakcie kuracji pijesz dużo wody i stosujesz zdrową dietę.